• Film İstek
 • Rastgele
 • Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

  Hergün Yeni Filmler Eklenecektir

  Toni Erdmann 2016 Türkçe Altyazılı HD Film İzleTürkçe Altyazılı
  • IMDb puanı:
  • İzlenme: 248 views
  • Yorum: Yorum yapılmamış
  • Süre:
  • Tarih:

  “Toni Erdmann” filminden nasıl bu kadar güzel bir film yapabilirler? Öncellik aşınmış görünüyor: Emekli bir müzik öğretmeni olan Winfried Conradi (Peter Simonischek), Toni Erdmann’ın sahte kimliğini, oldukça sık olan insanlarla dolaşmak gibi hissettiği her seferinde garip sahte dişler koyarak varsayar. Bükreş’te yaşayan zorlu bir işkadını olan kızı Ines’i (Sandra Hüller) ziyarete geldi ve hayatını mahvetti. Treyler, komedi olmaktan çıkıp, daha fazla Fremdschämen örneğini – dış utançla – içeren bir film beklemek için neden verdi. Ve bunun sebebinin, kızın “sıcak” bir değişimine yol açacağını ve “yaşayan” ın gerçekten ne anlama geldiğini keşfettiğini kabul ettim.

  Ancak bu komedi punchlines ile ilgili değildir ve bu trajedi kazançları değil. Aktörler karakterlerinden karikatür yapmak için çok akıllıdırlar. Özellikle Sandra Hüller, erken sahnelerde bir insanlık gölgesi tutmak için övgü hak ediyor ve aslında onu daha ürpertici yapar. İş oturumlarında gülümsemeleri kadar babası için hoş karşılanabilecek samimi davranıp tavırları mı? Ve yazar yönetmen Maria Ade, bize karakterlerinin hayatından çok şey anlatıyor ve sahnelere ucuz zaferlerin imkânsız olduğu uzunluklara varıyor. Toni, müvekkillerine uzun hikaye anlatırken kendisini “Romanya’daki Alman büyükelçisi” olarak tanıtırken Ines’in hayatına müdahale eder; Fakat nihayetinde devirmiyor, sadece tahriş ediyor. Ines sonunda bir çıplak partiye ev sahipliği yaparsa, başka bir filmde kurtuluş eylemi gibi oynayacaktı. Burada, en ciddi sonuç işyerinin değişmesidir: bir danışmanlık şirketinden diğerine.

  Hayır, Toni Erdmann soğuk iş dünyasını değiştiremez, ki bu bir trajedi. Ancak bu dünyada inatçı ve direnişli kaldı ve bu bir nimet. Film, bu karakterlerle ilgilenmenize ve inanılır (gerçekçi değilse de) durumlar sunmaya zaman ayırıyor (162 dakika), bir miktar mizah daha sağlıyor. Toni kaygan bir işadamı, gerçek bir çocuğu kendisiyle vakit geçirmek için fazla meşgul olduğu için yedek kızı işe aldığına inandığında, ağlamayacağınızı gülersiniz.

  “Toni Erdmann” da küreselleşme önemli bir konudur. Ekonomik konular ele alınmaktadır (“dış kaynak kullanımı”), ancak sonunda filmin kültürel ve toplumsal yabancılaşma hakkında daha fazla söz hakkı vardır. Diyalogun büyük bir kısmı İngilizce olsa da, doğru hatırlarsam ana dilinde İngilizce konuşanlar çıkmaz; Bu konuşmaların sığlığına da katkıda bulunur. Biri iş anlaşmaları, barlar ve alışveriş imkânları hakkında bu şekilde konuşabilir, ancak bir süre sonra ilgilenilmesi gereken başka bir şey olmayabilir. Dürtüsel bir fabrika sahibi ya da basit bir işçi olsun Romen halkı bu arada asla klişeleşmiş olarak ortaya çıkmaz. Filmleri Hollywood’da ve başka yerlerde – yabancıları evrimciler arasında değilse insan olarak göstermek, bir sebepten dolayı mutlak bir nadir, ancak bu durumlardan biridir.

  En akıllı filmler, cevap vermek yerine soru sorma eğilimindedir. Toni, Ines’e yaşlı, klişe bir soru sorar: “Gerçekten yaşamak için zaman buluyor musun?” “Yaşıyor?” Diye cevap verir. Toni bilmiyor. Kendi yolunda yaşamaya çalışıyor, ancak başkalarına ne yapacağını söyleyemiyor ve sonun bize bir devrim göstermiyor. Maria Ade Brecht’in ne zaman yazdığını biliyordu,

  “Şaşkınlıkla / Perdeyi kapattığımızı görüyoruz, arsa uzatılmış değil. / Sizin görüşünüze göre, ne yapılmalı?”

  Yönetmen ve Oyuncular

  • Oyuncu Ingrid Bisu
  • Oyuncu Michael Wittenborn
  • Oyuncu Peter Simonischek
  • Oyuncu Sandra Hüller
  • Oyuncu Trystan Wyn Puetter
  • Yönetmen Maren Ade

  Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  Toni Erdmann 2016 Türkçe Altyazılı HD Film İzle