• Film İstek
 • Rastgele
 • Üye kayıtları durdurulmuştur. Lütfen daha sonra deneyiniz.

  Hergün Yeni Filmler Eklenecektir

  Desierto 2015 Türkçe Dublaj 1080p Full HD Film İzleTürkçe Dublaj
  • IMDb puanı:
  • İzlenme: 380 views
  • Yorum: Yorum yapılmamış
  • Süre:
  • Tarih:

  Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika arasındaki sınır yaklaşık 1.700 mil uzunluğunda olup, Brownsville’deki Rio Grande ağzından Texas’taki Imperial Beach’teki Pasifik sahiline kadar uzanıyor. Ve çoğunun tüm dünyadaki en sert ve yasaklayıcı topraklardan bazıları, California ve Arizona’daki Colorado ve Sonoran çölleri geçer. Her yıl, binlerce Meksikalı bu sınırı ABD’ye yasadışı olarak ama çoğunlukla çok meşru sebeplerle geçiyor: daha iyi bir yaşam ve ülkedeki uyuşturucu kartellerinin neden olduğu şiddetten kaçmak. Yaptıkları yol çok acımasız tehlikelidir; Son 20 yılda tehlike, uyuşturucu kartelleri ve hatta ABD Sınır Karakolunun değil, “vatansever” veya “Minuteman” olarak kendilerini geçme eğilimi gösteren tehlike uyandıran kişiler tarafından ölçülemez bir şekilde yükseltildi. Sonuncu yönü, yönetmen Jonas Cuaron’ın DESIERTO filminde (“çöl” için İspanyolca) dikkat çeken şey.

  Kardeşi Alfonso ile birlikte ustaca olan 2013 bilimkurgu filmi Gravity’nin senaryosunu yazan Cuaron, DESIERTO’dan önce birkaç kısa film (ANINGAAQ; ŞOK DOCTRINE) ve bir uzun metrajlı filmi (2007 YILININ YILI YÖNTEMİ) yönetti; Konuyu burada ele alırken hem insan hem de siyasi boyutlara sahip bir konuyu ele alıyor. Gael Garcia Bernal ve Alondra Hidalgo, zorlu Sonoran Çölü’nden kuzeye kaçan bir grup göçmen arasındalar, içinde bulundukları kamyon tuzlu arazilerde parçalandıklarında ve yolculuk onlar için durdu. Yaklaşık bir düzine tanesi, sert 120 derece sıcaklıktaki çölü dolaşıyor ve sınırın nereye gittiğini gösteren dikenli tel çitlerden geçiyor. Onların tek yolu kuzey yönünde ilerlemek. Ancak, geçtikten kısa bir süre sonra, çok ırkçı bir bakış açısına sahip, silah kullanan bir vekil (Jeffrey Dean Morgan) tarafından, hiçbir Meksikalı sınırdan geçemeyeceğine karar verildi: en azından, onun hakkında söylenecek bir şey yoksa . Morgan’ın sergilediği ahlaksızlık, yalnızca göçmenlerin izini sürmek için iyi olan Alman çoban köpeği “Tracker” ın uyumsuzluğuyla eşleştiriliyor. Hepsi de, uzun menzilli keskin nişancı tüfeklerine ya da bazen kısmen dehşet verici biçimde parçalanmaya başlanan “Tracker” a kurbanı olurlar. İlk silah sesinden kaçmak için yalnızca Bernal ve Hidalgo idaresi altında. Ancak Morgan’ın kamyonunu çalmaya çalıştıklarında çok yaralandı ve yürüyerek kaçmaya devam etmeleri gerekiyor. Bir noktada Hidalgo çok kötü yaralandı, Bernal’ın kurutulmuş bir kaktüs altına su temini yapması gerekirken, Morgan’ı kaçmayı veya durdurmayı denedi.

  İspanyol diyaloğunun çoğunda (ve ekranda alt başlıklarla birlikte) ve bir Sınır Devriyesi ajanı olan Morgan ve Lew Tapınağı için kaydettiğimiz tüm aktörlerin Meksikalı olmasıyla DESIERTO bazen bir test olabilir izlemek; Şüphesiz şiddet ve dil son derece acımasızdır. Bu şeylerin ötesinde, Meksika’nın kendisi de bir yerli olan Cuaron, Meksika göçmenlerini pratik olarak zorla ve yasadışı olarak geçmek için zorla zorlayan yaygın insanlar olarak durumun tartışmasız çok eğimli bir görüşünü alıyor gibi gözükmektedir. Sınırdan kaldırmak ve Morgan’ı sağcı kanadın kötü adamı haline getirerek. Ancak, ABD / Meksika sınırındaki kaçak göçün yasa dışı ve başka türlü olursa ve bu sınırın iki tarafında da şiddetli tahribat yaratan uyuşturucu kartelleri konusu, Amerikan siyasetinde onlarca yıldır ve kesinlikle ultra- 2016 cumhurbaşkanı seçiminin zehirli bir ortamı olması nedeniyle muhtemelen Meksikalıların ABD medyasında ve özellikle de bir Donald Trump tarafından siyasetçiler tarafından günah keçisi haline getirildikleri göz önüne alındığında, Cuaron’un yaptığı bakış açısını gerçekten de alması şaşırtıcı olmamalı. Ve hatta, DESIERTO’da tasvir edilen gibi durumların gerçekte sınırda olmadığına inanmak için hiçbir neden yok; Onlar sadece haberin üstesinden gelmezler.

  DESIERTO, Cuaron’un yönü ve Woodkid’in ıssız puanı sayesinde, Bernal ve Hidalgo’nun performanslarıyla, sınır ülkesinin aşırı sertliğini tasvir ettiği 1960’ların sonları ve 1970’lerin başındaki klasik Sam Peckinpah ve Sergio Leone batıları ile bir çok benzerliğe sahip. Oldukça iyi olmak ve Morgan tartışmalı bir stereotipik uyanıklık rolünde korkunç bir performans sergilemektedir. DESIERTO kesinlikle mükemmel bir film olmayabilir ya da izlemesi kolay olsa da, güney sınırındaki göç konusundaki tutkuları hem yanlısı hem de tutkuyla teşvik edebilir, oysa sonunda çaresizlikle ilgili ve insanlığın başına gelenleri anlatan bir insan öyküsü olur. Sınır siyasi tribün ve insan değerlerinin saptırışını aşıyor.

  Yönetmen ve Oyuncular

  • Oyuncu Diego Cataño
  • Oyuncu Gael García Bernal
  • Oyuncu Jeffrey Dean Morgan
  • Oyuncu Marco Pérez
  • Yönetmen Jonás Cuarón

  Film Hakkında Düşüncelerinizi Paylaşınız

  Spoiler Ekleyin

  Desierto 2015 Türkçe Dublaj 1080p Full HD Film İzle